5 найкращих варіантів планування кухні

Кухня - це особливе місце в будь-якому домі, де ввечері за столом збирається вся сім'я. Тому дуже важливо, щоб планування кухні підходило саме вам, щоб на ній було легко і приємно готувати. 

Виділяють 5 основних планувальних рішень для кухні, які не втрачають своєї актуальності в будь-який час.

1. Пряма кухня. В ній все під рукою - необхідне приладдя, продукти, різні приправи.

Це планування використовується в невеликих приміщеннях, таких як, наприклад, квартира-студія. В прямій кухні не надто багато місця, але все дуже функціонально: мийку встановлюють між плитою та холодильником, що забезпечує додатковий простір з обох боків від плити і гарантує безпеку.

Однак, якщо в приготуванні їжі приймають участь декілька людей, то плита, холодильник і мийка, займаючи більшу частину кухні, створюють дискомфорт і тісноту. У тому випадку, коли площа кухні зовсім невелика, варто встановлювати стандартний холодильник, розмір якого не буде перевищувати 60 см, а варильну панель краще придбати на дві конфорки. Дані маніпуляції дозволять вам збільшити місце для зберігання і площу робочої поверхні. Також можна використовувати пересувний "острів".

Линейная кухня

2. Паралельна кухня. Таке планування можна назвати найоптимальнішим для приготування їжі. За взірець для цієї кухні був взятий харчоблок на літаках та кораблях. Кожен сантиметр площі тут використовується максимально ефективно. Кухня в стилі хай-тек ідеально вписується в подібне планування.

Багато ресторанів та закладів громадського харчування використовують подібне планування, адже між довгою робочою поверхнею і тумбою з необхідним посудом може вільно розміститися декілька людей, не заважаючи працювати один одному.

3. П-подібна кухня. Такий варіант планування не передбачає великої кількості людей на кухні під час приготування їжі. Виникає проблема з розміщенням обіднього столу зі стільцями, так як простір всередині обмежений. Через кутові стики корисний простір також "з'їдається" і утворюються порожні зони, які ніяк не можна використати.

Для такої кухні краще вибрати меблі за індивідуальним замовленням, які ідеально впишуться в розташування кімнати.

Щоб збільшити робочий простір, можна облаштувати на одній зі сторін своєрідний "півострів", який можна використовувати або як поверхню для приготування їжі, або як барну стійку.

4. Кухня з півостровом є збільшеним варіантом попереднього планування. Вона відмінно підходить тим, хто звик ефективно та оптимально використовувати кухонний простір. 

Півострів - це, по суті, четверта сторона кухні, яка забезпечує додаткову робочу поверхню. Головне при такому плануванні - забезпечити безперешкодний вхід в приміщення, ширина півострова повинна бути не менше 90 см, а довжина дозволяє розмістити на ньому декілька людей разом зі столовими приборами.

Завдяки саме такому варіанту, готувати на кухні одночасно можуть більше двох людей. Кухні в класичному стилі непогано вписуються в такі приміщення, створюючи ефект фундаментальності.

5. Кутова кухня - лідер серед всіх варіантів планувань кухні. Дві сторони приміщення, розташовуючись Г-подібно, забезпечують можливість приготування їжі для декількох людей одночасно. Головне, щоб це дозволяли розміри приміщення.

Угловой гарнитур

В даному варіанті планування зручно розміщуються обідній стіл зі стільцями, забезпечуючи при необхідності додаткові робочі поверхні. Відмінний варіант планування для великої сім'ї. 

Залиште заявку на безкоштовну консультацію менеджера

заповніть це поле
Loading...

Дякуємо за заявку

Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Виникла помилка.

Будь ласка, спробуйте повторити трохи пізніше.

  • Пн-Пт - 10: 00-19: 00;
    Вихідні - за попереднім записом.
  • Київ, вул В. Шимановського, 2/1, оф. 103А метро Дарниця
×

Ми працюємо. Чекаємо на вас за адресою вул. В. Шимановського, 2/1 (ПН-ПТ 10-19)