Які помилки найчастіше виникають при плануванні кухні

Найбільш поширені помилки при проектуванні кухні

Які помилки найчастіше виникають при плануванні кухні

Проектування кухні - відповідальний і складний процес, який слід довірити професіоналам. Якщо ви все-таки вирішили провести його самостійно, вам буде корисно дізнатися, які помилки в таких випадках допускаються найчастіше.

1. Відсутність необхідної кількості поличок та ящичків

Навіть якщо ви віддаєте перевагу мінімалізму, на вашій кухні повинно бути достатньо полиць і ящиків для зберігання дрібниць та побутової техніки. В іншому випадку ви почнете розміщувати "предмети першої необхідності" (посуд, столові прибори та інше) прямо на робочій стільниці та обідньому столі.

Правильный рабочий треугольник

Порада: використовуйте вертикальний простір по максимуму. Не подобаються полиці, які знаходяться у всіх на виду? Вибирайте меблі по індивідуальному замовленню, передбачайте закриті ящики та відсіки.

Ящики и полочки на кухне

2. Відсутність зручного доступу до робочого трикутника

Робочим трикутником у випадку з кухнею вважається комбінація холодильника, плити і мийки. Саме всередині нього здійснюється більша частина дій по приготуванню їжі. 

Корисна рекомендація: по можливості виділіть максимум 7 м і мінімум 3 м на організацію цієї робочої зони. "Бігати" по трикутнику вам не прийдеться, але й занадто тісним він також не буде.

3. Недостатня величина стільниці

Не важливо, чи йде мова про стільниці з кварцу чи, наприклад, з мармуру, робоча площа повинна бути достатньо великою. При відсутності вільного кухонного простору можна встановити барну стійку чи острів. 

4. Економія на якості та дизайні кухонного фартуха

Нерідко можна побачити, що замість фартуха з дорогих та якісних матеріалів (наприклад, скла або плитки) використані звичайні шпалери чи стіна просто пофарбована. Результатом такої недоцільної економії стає потреба в ремонті.

5. Відсутність світла

Кухня - одне з тих приміщень будинку, в якому висококласне освітлення відіграє величезну роль. Не забувайте, що тут вам доведеться мати справу з розпеченим посудом і гострим столовим приладдям. 

Робочу зону рекомендується освітлювати (крім звичайних світильників) за допомогою додаткового світла. Наприклад, точкових світильників.

6. Відмова від систем утилізації

Утилізувати кухонні відходи можна за допомогою сіток, систем утилізації та інших сучасних приспособлень. Приділіть цьому питанню особливу увагу. 

7. Відсутність витяжки

Думати про те, що відкривши кватирку в кухні, ви забезпечите собі приплив чистого повітря і здоровий повітрообмін, неправильно. Кватирка може стати альтернативою примусовій витяжці тільки в тому випадку, якщо планування квартири закрите, а площа приміщення мінімальна.

8. Неправильний вибір острова 

Кухонний острів - корисне та функціональне доповнення. Однак нерідко при його виборі люди роблять помилки. Неправильне розміщення або занадто великий розмір елементу можуть завдавати багато незручностей, наприклад, затруднювати доступ до робочого трикутника.

9. "Сліпе слідування" моді

Ви можете брати до уваги модні тенденції кухонного дизайну. Однак орієнтуватися лише на них все ж таки не варто. Кухня - це те місце, де вам доведеться щодня проводити велику кількість часу. І далеко не завжди та обстановка, що здавалася дуже зручною та красивою на фото чи картинці, в реальності виявиться настільки ж функціональною і привабливою.

10. Відмова від допомоги спеціалістів

Теоретично спроектувати кухню ви можете самостійно. Але на практиці без допомоги фахівців все ж таки не обійтися. Ті рішення, які приймаються без консультацій фахівців, обертаються переробками, зайвою тратою часу, фінансових коштів і сил. Нерідко трапляється так, що переробляти доводиться цілий проект. 

  

Залиште заявку на консультацію менеджера

заповніть це поле
Loading...

Дякуємо за заявку

Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Виникла помилка.

Будь ласка, спробуйте повторити трохи пізніше.