Що потрібно знати та враховувати обираючи шафу

Хочете придбати шафу, але не знаєте, що обрати – класичну платтяну з двостулковими дверима або вбудовану шафу-купе?

Відмінності у конструкції та догляді

Двері шафи двостулкового типу можна з легкістю відрегулювати, так як вони тримаються на петлях, які можна послабити або підтягнути, таким чином, досягаючи бажаного прилягання до корпусу. Це необхідно, якщо шафа встановлюється на нерівній підлозі, коли виникає розбіжність між площиною фасаду та корпусу, або, якщо вона стоїть вже давно та під дією сили тяжіння і через постійну експлуатацію з часом «розбовтується».

Шкаф-купе

Дверцята шафи-купе оснащені роликами зверху та знизу. На внутрішній частині основи шафи та криші кріпляться пази, у які і вставляються ролики. Відрегулювати їх доволі проблематично, а в найбільш популярних та доступних рішеннях це практично неможливо.

Навіть якщо шафа з дверима-купе розташована на рівній підлозі, необхідно буде чистити пази, щоб пил та грязь, які чинять опір плавному руху фасаду, не скупчувались у великій кількості. Разом з цим шафи двостулкового типу абсолютно не вибагливі у догляді.

Доступний простір

Шафа з дверима-купе підходить для приміщень витягнутої форми, де недостатньо місця для відкриття звичайних дверей. У випадках вузького коридору, балкону або передпокою шафа-купе стане оптимальним рішенням. Не варто забувати про те, що розсувні дверцята займають не менш ніж десять сантиметрів внутрішнього простору шафи. Купуючи модель глибиною 60 см, ви зможете ефективно використати лише 50 см.

У випадку двостулкових виробів функціонально використовується вся глибина шафи. Двері можуть відкрити цілком всю шафу – для огляду, у той час як у шафи-купе відкривається лише одна частина, а інша залишається недоступною.

Распашной шкаф

Нерівна підлога та стіни

Шафа-купе є ідеальним варіантом для ніші з нерівними стінами. Технологічний проміжок (до трьох сантиметрів) у висоту та нахлест фасадів по ширині дозволяють встановити таку шафу навіть під великий уклін стіни чи підлоги. Двостулкові шафи дуже сприйнятливі до похибок стін та перепадам у висоті, тому навіть невеликий уклін може виявитись критичним.

Водночас з цим, при нерівній поверхні підлоги двері двостулкового типу можуть легко регулюватися, у той час як з шафою-купе виникнуть труднощі стосовно функціонування розсувної системи.

Доступність

Шафа-купе, особливо вбудовані моделі, частіше виготовляються згідно з індивідуальним заказом, тому потребують часу. У випадку розсувних варіантів все простіше – можна придбати готову модель у меблевій крамниці.

Строк експлуатації

Вирішуючи купити шафу-купе недорого, варто знати, що її якість та експлуатаційний строк залежать від матеріалу направляючих систем, у той час як роликам у даному випадку надається другорядна роль. Найоптимальніший варіант – це алюміній, який не деформується, забезпечує безшумний та плавний хід. Пластик та сталь не гарантують тривале і комфортне використання.

Зручність експлуатації двостулкової шафи залежить від якості петель. Зараз пропонують фурнітуру, розраховану на багатотисячні закриття/відкриття.

Короткі висновки

Для спальні та вітальної кімнати кращим рішенням стане двостулкова шафа. Для вузьких проходів у коридорі, для комори і лоджії найбільш оптимальний варіант – шафа на замовлення з дверима-купе. Водночас з цим не варто забувати про планування та ігнорувати смакові вподобання.

Залиште заявку на безкоштовну консультацію менеджера

заповніть це поле
Loading...

Дякуємо за заявку

Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Виникла помилка.

Будь ласка, спробуйте повторити трохи пізніше.

  • Пн-Пт - 10: 00-19: 00;
    Вихідні - за попереднім записом.
  • Київ, вул В. Шимановського, 2/1, оф. 103А метро Дарниця
×

Ми працюємо. Чекаємо на вас за адресою вул. В. Шимановського, 2/1 (ПН-ПТ 10-19)